چطور یک شغل مناسب پیدا کنیم؟ (قسمت دوم : ساخت یک رزومه بی نقص)

چطور یک شغل مناسب پیدا کنیم؟ (قسمت دوم : ساخت یک رزومه بی نقص)

اولین چیزی که باعث شکل گیری یک تصویر از شما در ذهن کارفرما می‌‌گردد، رزومه شماست. یک رزومه خوب می‌تواند شما را تا حد بسیار زیادی در راه کسب شغل مورد نظرتان یاری دهد. رزومه آنقدر مهم است که بارها مشاهده شده که افرادی با توانایی بسیار بالا تنها به دلیل عدم تهیه یک رزومه اصولی و درست از کسب شغل مورد علاقه خود بازمانده‌اند. پس این بحث را بسیار جدی بگیرید.

1- رزومه خود را با توضیحات شغل منطبق کنید. رزومه شما راهی برای نمایش توانایی‌ها و کیفیت کار شماست. رزومه به اندازه‌ای ‌مهم است که به صورت بالقوه به کارفرما نشان می‌دهد که شما چقدر برای تصدی شغل مورد نظر مناسب هستید. برای هر شغل به صورت جداگانه زمان بگذارید و رزومه خود را بر اساس نیازهای آن شغل درست کنید. به کلمات کلیدی و تم توضیحات شغل توجه کنید و نکاتی که مهم هستند را با توجه به آنها هایلایت کنید.

  • به عنوان مثال اگر گرافیست هستید و در شغلی تسلط کامل به یک نرم افزار خاص جزو اولویت‌های آن شغل است، هیچ دلیلی ندارد که اندکی از زمان خود را صرف ادیت رزومه کرده و آن نرم‌افزار را بالاتر از دیگر تخصص‌های خود قرار ندهید.
  • نیازی نیست که هر دفعه رزومه خود را دوباره بازنویسی کنید. فقط مطمئن شوید که برای هر شغل، توانایی‌های شما در ارتباط با آن بیشتر قابل رویت باشد.

2- مشخصات شخصی خود را ذکر کنید. رزومه خود را با توضیح مختصری درباره خودتان آغاز کنید. یک پاراگراف خلاصه از توانایی‌هایتان برای کارفرما شرح دهید تا بداند شما چه کیفیت و چه توانایی منحصربفردی برای این کار دارید. دقت کنید متن شما خلاصه و حرفه‌ای باشد.

  • در چند جمله کوتاه، مهمترین توانایی‌ها و مهارت‌های خودتان را شرح دهید.
  • از آوردن مهارت‌های مبهم مانند "منظم" خودداری کنید. از کلمات واضح و صریح مانند "توانا در مذاکره"، "قدرت تصمیم‌گیری" و "توانایی مدیریت زمان" استفاده کنید.

3- یک نامه همراه بنویسید. بسیاری از مشاغل تنها به یک رزومه نیاز دارند، اما برخی دیگر از شما یک نامه همراه (Cover Letter) نیز درخواست می‌کنند. یک پیش‌نویس برای این نامه داشته باشید و با توجه به هر شغل آن را ادیت کنید. یک نامه همراه خوب بهتر است توضیحی از توانایی‌ها و مهارت‌ها، تجارب و کیفیت شما باشید. بهتر است از مثال‌های مشخص برای توضیح اینکه چرا فکر می‌کنید که برای این شغل مناسب هستید استفاده کنید.

  • ممکن است در توضیحات یک شغل آمده باشد که به دنبال کسی هستند تا بتواند به عنوان عضوی از یک تیم فعالیت کند. شما می‌توانید متنی در مورد اینکه چگونه در جایی که به عنوان کارآموز وارد شده بودید، شما را به عنوان مسئول یک بخش انتخاب کرده‌اند، بنویسید.
  • تلاش کنید نامه همراه شما بیشتر از یک صفحه نشود.

4- با دقت ویرایش کنید. به رزومه و نامه همراه خود نگاه کنید و دوباره این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که هیچ غلط املایی یا نگارشی در متن این دو وجود نداشته باشد. از یک دوست یا اعضای خانواده‌ خود کمک بگیرید تا این دو را یک بار مطالعه کند. یک جفت چشم دیگر بهتر می‌تواند ایراداتی که از دید شما مخفی مانده را کشف کند.

 

 

5- در فضای آنلاین حضور داشته باشید. جستجوی شغل به روش مدرن به صورت آنلاین انجام می‌شود. این بسیار مهم است که شما تاثیر آنلاین خوبی از خود به جای بگذارید. دقت کنید که در پروفایل‌های شبکه‌های مجازی مثبت و حرفه‌ای باشید. شما هیچوقت نمی‌دانید که یک کارفرما چه وقت سراغ پروفایل شخصی شما خواهد آمد.

  • برای مثال، دقت کنید که یک پروفایل لینکدین تاثیرگذار داشته باشید. عنوان شغلی شما باید مختصر و مفید باشید مانند : برنامه نویس back end
  • از فضایی که در اختیارتان هست برای توضیح تجربیات و توانایی‌های خود استفاده کنید.
  • فراموش نکنید که پروفایل خود را ادیت کنید.
  • راه‌های ارتباطی خود را داخل رزومه قرار دهید.